Güvercin Filmi İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 1,415 Görüntülenme

Güvercin Filmi İzle

2018'in gençlere yönelik filmler kategorisinde vizyona girecek olan Güvercin Filmi izle Banu Sıvacı'nın kaleme almış olduğu Dram türünde filmdir. Film Banu Sıvacı için özel bir anlam taşıyor, çekimler sırasında doğup büyümüş olduğu Adana'daki mahallesine geri götürmesinin yanı sıra Türk sinemasına kazandırdığı ilk uzun metrajlı film olacak. Güvercin filminin ilk gösterimi 68. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde yapılmıştır. Ayrıca bu festivalde gençlere yönelik filmlerin yarıştığı "Generation 14plus" adlı kategoride En İyi İlk Film Ödülü'ne aday gösterilmiştir. Güvercin filmini Türkiye galası öncesi Avrupalı seyircilerle buluşturmanın heyecanı içinde olduğunu belirten Banu Sıvacı, filmin Türkiye galasını da merakla beklediğini söyledi. Banu Sıvacı'nın çocukluğundan da izler taşıyan bu filmin izleyenleri derinden etkilemesi bekleniyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmde bulunan Yusuf adlı genç dışa kapanık bir çocuktur. Evinin çatısında beslediği güvercinler onun hayattaki tek tutkusudur. Babasının ölmeden önce tıpkı Yusuf gibi güvercinlere karşı özel bir ilgi beslemesi Yusuf'un bu hobisini oluşturmasında önemli bir etken olmuştur. Güvercinlerden "Maverdi" ismini koyduğu dişi güvercin ile aralarında özel bir bağ olan Yusuf Maverdi'yi kendine benzetmektedir. Benzetmenin nedeni ise tıpkı kendi gibi akranlarından uzak durması ve kendi dünyasını oluşturmasıdır. Hayatın gerçekleriyle henüz yüzleşmemiş olan genç adam Adana'nın bir mahallesinde ağabeyi ve ablasıyla yaşamaktadır. Artık büyüdüğünün farkına varması ve kendi ayakları üstünde durmasını isteyen ağabeyi Yusuf'a çalışması için baskı uygulamaktadır.

  Hayatta kuşlardan başka bir şeyle ilgilenmemiş olan Yusuf karakteri bazı toplumsal olaylara duyarlılık mesajı göndermektedir. Gerçek hayatta yaşanmış veya yaşanması muhtemel olayları konu alması nedeniyle tepki filmi niteliğinde çekilmiştir. Çekimleri sırasında renkli görüntüler oluşan Güvercin Filmi izle başrolünde bulunan Maverdi isimli sevimli güvercin sergilemiş olduğu başarılı oyunculuk ile izleyenlerin takdirini kazanmayı başardı. Yusuf karakterini canlandıran Burak Alper ise Maverdi ile birlikte tam uyum içerisinde çalışarak gerçeklilik ve samimiyet konusunda başarılı performans gösteriyorlar.

  Yayın Tarihi:

  21 Eylül 2018

  Senaryo:

  Banu Sıvacı

  Yapım Şirketi:

  Başka Sinema

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?