El Ummar (Cin Yuvası) İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
1 Yorum 2,781 Görüntülenme

El Ummar (Cin Yuvası) İzle

Senaristliğini Mustafa Miraç Kaya'nın yapmış olduğu 19 Ekim 2018 tarihinde vizyona girecek olan El Ummar izle gerçek bir hikayeden uyarlanmış korku filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yayınlanan fragmanına göre film hakkında kısaca detay vermek gerekecek olursa diğer korku filmlerine göre çıtayı biraz daha yükseltmiş gibi görünüyor. Özellikle filmde yer alan ailenin esrarengiz bir şekilde bir gecede yok olması büyü ve korku terimlerini bir araya getirmiş. Mustafa Miraç Kaya filmin gerçek bir olaydan uyarlandığını ve bizzat olayı yaşan kişilerden birinden dinlediğini kendi internet sitesinde paylaştığı yazısı ile anlatmış. Senarist paylaştığı yazıda olayı dinledikten sonra işittiklerini uzun bir süre aklından çıkaramadığını ve etkisinde kaldığını yazmış. Cin Yuvası izle filmi başrol oyuncuları arasında filmin senaristliğini yapan Mustafa Miraç Kaya da bulunuyor. Buradaki rolü karanlık bir labirente hapsolmuş medyumu canlandırmak olan Miraç Kaya, filmin yayınlanan teaser kısmında 2 dakika 40 saniye boyunca filmin içeriği ve canlandırdığı medyum hakkında ön bilgi veriyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  El Ummar (Cin Yuvası) İzle filminin hikayesini senarist Mustafa Miraç Kaya'nın kendi internet sitesi üzerinde okuduğumda gerçek bir hikaye olduğunu varsayarak tüylerim her satırda diken diken oldu. Normalde korku filmlerinde bile çok nadir korkan bir insan olmama rağmen bu filmin hikayesini okurken bile korkmam ortaya kaliteli bir iş çıkacağının göstergesi. Filmin hikayesini uzunca okudum ancak sizleri sıkmamak adına kısaca özet geçeceğim. El Ummar izle filminde bir aile var ve bu ailenin bir üvey kızı var, hikayenin başlarında üvey olduğunu bilmeyen bu kız daha sonra halasıyla babasının arasının açılması üzerine gelişen olaylar sonrası üvey olduğunu öğreniyor. Hikayeyi senarist Mustafa Miraç Kaya'ya anlatan kişi ise bizzat bu ailenin üvey kızı B.DEMİR.

  Halasının ölümünden sonra babasının anlattıklarıyla aralarında neler yaşandığını öğrenen B.Demir şöyle anlatıyor: "Halam babamın iş ortağı İbrahim Bey ile bir yasak aşk yaşamış ve bu yasak aşktan gayri meşru bir çocuğa hamile kalmış. Olayı öğrenen babam halamın evinde ortağı İbrahim'i bıçaklayarak öldürmüş. Sevgilisinin ölümüne dayanamayan halam ise üzüntüden çocuğunu düşürmüş ve babamdan intikam almak için büyü yaptırmış. Halamın evinde bulduğum mektuplardan öğrendiğim kadarıyla babam da halama karşı büyü yaptırmış. Bu mektuplardan okuduğum bir satırda ise bu ailenin üvey kızı olduğumu öğrendim. Babamın yaptırdığı büyünün içeriği halamın bir gün yalnız bir şekilde öleceği ve ölüm nedenini kimsenin bulamayacağı yönünde idi. Halamın karşı büyü olarak yaptırdığı ise böyle bir ölüm karşısında babam ve babamın kanından kim varsa feci şekilde can vereceği şeklindeydi. Benim hayatta kalıp bu satırları anlatabiliyor olmamın nedeni de üvey olup aynı kanı taşımamam". Cin Yuvası izle konusu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için senaristin blog adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Yayın Tarihi:

  19 Ekim 2018

  Senaryo:

  Mustafa Miraç Kaya

  Yapım Şirketi:

  Gürbüz Prodüksiyon

  Yorumlar (1)